Dobré veci treba podporiť.

To je motto, ktorým sa riadim už niekoľko rokov. Či už sa to týka hudby, filmov, kníh alebo hier, vždy rád podporím kvalitné projekty. Niekedy je to formou kúpy hotového produktu (lístok do kina, DVD, kniha, komix, videohra, spoločenská hra), inokedy mám tú česť podporiť vznik niečoho, čo je ľudovo povedaná ešte len v „plienkach“.

Vybral som niekoľko projektov, ktoré sú dôkazom toho, že aj na Slovensku a v Čechách môžu vzniknúť dobré veci.

Kingdom Come: Deliverance

Stredoveká RPG hra Kingdom Come: Deliverance vznikla v českom štúdiu Warhorse, ktorého zakladatelia majú na konte úspešné tituly ako Mafia, Mafia II či Dračí doupě. Dej hry sa odohráva v Českom kráľovstve v roku 1403 a prináša autentickú dobovú atmosféru so všetkým, čo k nej patrí. Takže tentokrát už žiadni elfovia, draci, obri, čarodejníci, ale len drsný stredovek, ako si ho (poniektorí) pamätáme z hodín dejepisu.

Vznik tejto hry som podporil cez ich vlastnú stránku www.kingdomcomerpg.com, niekoľko dní po úspešnej kampani na Kickstarteri.


Nanits Chronicles

Revolúcia vo svete digitálnych komiksov. Tak sa dá nazvať ambiciózny projekt mladej spoločnosti Nanits Universe, ktorý priniesol úplne nový spôsob čítania – bez stránok, s pohyblivými obrázkami a vlastnou hudbou k tomu. A aby toho nebolo málo, všetko prostredníctvom vlastnej série cyber-punkových sci-fi príbehov s názvom Nanits Chronicles.

Vznik tohto projektu som podporil cez kampaň na Kickstarteri a následnej aj cez investičnú platformu Fundlift.


Sacred Fire

Hru Sacred Fire má na svedomí slovenské Poetic Studio. Už na prvý pohľad ide o veľmi originálny počin, ktorý jeho autori prezentujú ako psychologické PRG o pomste a lojalite, postavené na vlastných rozhodnutiach. Zaujímavosťou je, že na hre spolupracuje aj Doug Cockle, známy ako hlas Geralta z Rivie z mimoriadne úspešnej hernej série Zaklínač.

Vznik tohto projektu som podporil cez kampaň na Kickstarteri.